Kabiny prysznicowe - z brodzikiem, czy bez?
Kabiny prysznicowe - z brodzikiem, czy bez?

Aby codzienne korzystanie z łazienki było możliwie najbardziej wygodne i komfortowe, należy zastosować w niej różnego rodzaju sprzęty oraz akcesoria. Jedną z kluczowych decyzji, jaką trzeba podjąć już niemal na samym początku jest to, czy zdecydować się na kabinę prysznicową z brodzikiem, czy bez niego. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a to na który wariant się zdecydować zależy w głównej mierze od dostępnej przestrzeni w łazience oraz od indywidualnych preferencji użytkowników.

Kabina prysznicowa bez brodzika – zalety

Bardzo dużą zaletą prysznica bez brodzika jest fakt, że zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca. Właśnie z tego względu będzie idealny do łazienek o mocno ograniczonym metrażu. Wyeliminowanie masywnej kabiny pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i poprawić ustawność pomieszczenia.

Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo. Posadzka kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika znajduje się na tym samym poziomie, co posadzka całej łazienki. Bezprogowe wejście do kabiny docenią przede wszystkim ludzie starsi, a także osoby mające problemy z poruszaniem się (będący po urazach). Ułatwione wejście pod prysznic minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się. W zależności od wybranego modelu kabiny prysznicowej, istnieje nawet możliwość wjechania do jej wnętrza na wózku inwalidzkim.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – dlaczego warto?

Kabiny prysznicowe wyposażone w brodzik mają kilka zalet. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o tym, że montaż brodzika nie wymusza odpowiedniego wyprofilowania posadzki prysznica. W sytuacji pryszniców bez brodzika konieczne jest stworzenie niewielkiego spadu posadzki w stronę odpływu. Umożliwi on sprawne pozbywanie się zużytej wody. W momencie, gdy decydujemy się na montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem, nie ma potrzeby przeprowadzania większych prac remontowych.

Dużą zaletą kabin prysznicowych z brodzikiem jest ich funkcjonalność. Tego typu produkty dają możliwość uzyskania wody stojącej, co może być bardzo przydatne na przykład podczas kąpieli dzieci lub zwierząt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl