Przegląd praktycznych baterii kuchennych
Przegląd praktycznych baterii kuchennych

Aby codzienne korzystanie z zlewozmywaków było możliwie najbardziej wygodne i komfortowe, warto zdecydować się na montaż praktycznych baterii kuchennych. Na rynku istnieje wiele modeli tego typu akcesoriów. Różnią się one nie tylko kolorem czy kształtem, ale również zastosowanymi mechanizmami. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania i zdecydować się na zakup takich akcesoriów, które będą służyć przez wiele lat bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Odpowiedni materiał wykonania głowicy

Bateria kuchenna to element, z którego korzysta się nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Jest więc narażony na podwyższony stopień eksploatacji, a także na ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Z tego właśnie względu należy zdecydować się na zakup baterii z głowicą ceramiczną. Element ten jest odpowiedzialny za regulowanie strumienia oraz za mieszanie zimnej i gorącej wody. Często to od szczelności tego komponentu zależy ciśnienie w kranie. Dlatego tak istotne jest, by był on wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów.

W kontekście materiału, z którego została wykonana bateria, warto zwrócić uwagę, by zastosowana powłoka możliwie najbardziej ułatwiała czyszczenie. Umożliwi to wygodne czyszczenie kranu z zalegających osadów i zacieków. Powłoka ta powinna być odporna na zarysowania, przez co będzie się znakomicie prezentować nawet przez wiele lat eksploatacji.

Wyciągana wylewka – bardzo praktyczne rozwiązanie

Ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się baterie z wyciąganą wylewką. Zostały skonstruowane na kształt węża, który jeszcze bardziej ułatwia mycie naczyń lub płukanie owoców. Elastyczny wąż zapewnia pełną swobodę ruchów i umożliwia komfortową pracę przy zlewie.

Wybrane modele baterii umożliwiają także zmianę strumienia wody z normalnego na prysznicowy. W sytuacji, gdy chcemy napełnić naczynie, wówczas włączamy strumień wody tradycyjny. Jeśli natomiast chcemy opłukać liście sałaty, strumień prysznicowy będzie idealny. Pozwoli przede wszystkim na oszczędzenie wody, której byśmy w pełni nie wykorzystali.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl